Martorell, 21/12/2016. – Fabryka SEAT-a w Martorell, gdzie codziennie produkuje się ponad 2 tysiące samochodów, na kilka dni przed świętami po raz pierwszy przygotowała niezwykłe podarunki. Przy okazji wizyty szkolnej wycieczki, koncern przygotował niespodziankę dla 28 uczniów ze szkoły Marillac w Barcelonie. Na każdym etapie wycieczki prezenty „przypadkowo” pojawiały się na linii produkcyjnej lub były dostarczane przez inteligentne pojazdy. Niektóre z nich osobiście wręczali pracownicy firmy.

Wygląda na to, że św. Mikołaj był tu ostatniej nocy!” – mówiły dzieci, odkrywając prezenty umieszczone na linii montażowej. W końcu dotarły do SEAT-a Leona, który czekał na nich wypełniony zabawkami edukacyjnymi. 

Inicjatywa ta potwierdza zaangażowanie SEAT-a w rozwój młodych talentów i tworzenie projektów edukacyjnych. Jednym z nich jest Apprentice School, centrum szkolenia zawodowego, które uczy swoich podopiecznych w takich warunkach, jakie rzeczywiście mają pracownicy firmy. 185 młodych uczniów, obecnie biorących udział w szkoleniu, będzie miało szansę stać się jednym z pracowników SEAT-a.

Fabryka Martorell ma najlepsze wyniki w Hiszpanii. W ubiegłym roku wyprodukowano tu 477 tys. samochodów, które później dystrybuowano do 75 krajów.

Tak kończy się ta historia – fabryka dalej tworzyła niepowtarzalne samochody, a dzieci mogły korzystać z zabawek edukacyjnych, które rozwijały ich zainteresowania. Tak by wszyscy żyli długo i szczęśliwie, a samochody były jeszcze lepsze.