Kilka dni przed uroczystością otwarcia Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Genewa 2018, Prezes firmy SEAT, Luca de Meo, uczestniczył w videokonferencji, na której przedstawił najnowsze modele marek SEAT i CUPRA.

Spółka jest w doskonałej kondycji. Już drugi rok z rzędu SEAT jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w Europie. Po zamknięciu ubiegłego roku najlepszym wynikiem od 16 lat, w styczniu 2018 roku sprzedaż SEAT-a nadal rosła w rekordowym tempie i zwiększyła się aż o 20,4%.

 

CUPRA, niezwykła marka dla niezwykłych ludzi, będzie miała swoją długo wyczekiwaną publiczną premierę. Nowa marka, która będzie zintegrowana z SEAT-em, zadebiutuje w Genewie z planem podbicia serc entuzjastów samochodów.

Na stoisku marki CUPRA zaprezentowany zostanie mocny, dynamiczny i ekskluzywny model CUPRA Ateca. To unikatowy model w tym segmencie, z silnikiem o mocy 300 KM, napędem 4Drive i nową, 7-stopniową, automatyczną skrzynią DSG, która wprowadzi samochód w nową erę.

 

Światowa premiera modelu CUPRA e-Racer: pierwszego na świecie w 100% elektrycznego samochodu wyścigowego.

Jednym z najważniejszych elementów stoiska marki CUPRA będzie premiera modelu CUPRA e-Racer.
CUPRA e-Racer to prawdziwa wyścigówka o stałej mocy 300 kW i szczytowej do 500 kW. Będzie to pierwszy na świecie w 100% elektryczny samochód wyścigowy.

 

Na stoisku SEAT-a marka zaprezentuje nowy model Leon CUPRA R ST z silnikiem 2.0 TSI o mocy 300 KM, napędem 4Drive i skrzynią biegów DSG oraz 5-drzwiową wersję modelu Leon FR z silnikiem 1.5 TSI EVO o mocy 150 KM. Jeśli chodzi o model SEAT Ibiza, wersja FR zostanie po raz pierwszy wyposażony w silnik na gaz CNG 1.0 TGI o mocy 90 KM.

 

Publiczność będzie mogła również przetestować takie rozwiązania marki SEAT, jak Virtual Cockpit czy integracja systemu Shazam w samochodach.

Virtual Cockpit, czyli cyfrowa deska rozdzielcza SEAT-a, będzie kolejną nowością podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Genewa 2018. Będzie ona dostępna w modelach CUPRA Ateca, SEAT Leon CUPRA R ST, Leon FR i Arona. Cyfrowa deska rozdzielacza to zestaw wskaźników umieszczonych na interaktywnym wyświetlaczu. Charakteryzuje się nowoczesnym designem, oferuje wiele funkcjonalności oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Inna nowość SEAT-a to integracja systemu Shazam w samochodach. Ta innowacyjna aplikacja muzyczna, zaprezentowana podczas Światowego Kongresu Mobilności kilka dni temu, będzie dostępna w samochodach marki SEAT na świecie od kwietnia.

 

Podczas pierwszego dnia prasowego odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Wayne’a Griffithsa, Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Marketingu, oraz Matthiasa Rabe, Wiceprezesa ds. Badań i Rozwoju. Będzie ona poświęcona nowej marce i produktom CUPRA. Konferencja odbędzie 6 marca o godzinie 12:00.