SEAT jedzie do Paryża ze wszystkimi swoimi nowościami.
Paryski Motorshow, dziś otwierający swoje drzwi dla szerokiej publiczności, to idealna okazja by zainaugurować dwa sklepy typu pop-up (nazywane też niekiedy „tymczasowymi sklepami”), które wprowadzą na ulice miasta nowe modele i zaprezentują je wielbicielom marki. 

Hiszpańska marka otwiera w Paryżu dwa sklepy pop-up w Saint-Lazare i Le BHV Marais.

Crossover SEAT Arona jest dostępny od dzisiaj w sklepie na słynnym placu Saint-Lazare, gdzie paryżanie będą mieli okazję odbyć nim jazdę testową i odkryć wszystkie jego zalety. Ponadto, od soboty w kultowym Le BHV Marais, położonym w najmodniejszej dzielnicy miasta, swoje miejsce znajdzie nowa marka CUPRA.

Wnętrze sklepu ma być esencją wyrafinowania, wyjątkowości, jakości i personalizacji – zgodnie z wartościami wyznawanymi przez hiszpańskie marki. Pop-up będzie także oferował produkty i limitowane edycje wyjątkowej, nowej linii akcesoriów wyprodukowanych dzięki współpracy CUPRA z innymi prestiżowymi markami, takimi jak Fabike, LGR czy Trakatan. Salon Samochodowy Paryż 2018 potrwa od 4 do 14 października.

Prezes SEAT-a, Luca de Meo, powiedział, że „Paryż jest idealnym miejscem na prezentację naszych najnowszych propozycji, takich jak Tarraco i nowy, bardzo oszczędny crossover, Arona TGI. Do 2020 roku planujemy wprowadzać jeden nowy samochód co sześć miesięcy, co będzie dla marki niecodziennym wyzwaniem, ale i możliwością zaprezentowania jej potencjału. Chcemy być jeszcze bliżej ludzi i ich codziennego otoczenia – miasta.”

W ramach działań podejmowanych podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych, SEAT zaoferuje także jazdy próbne przy Placu Zgody – w tym miejskim modelem Ibiza napędzanym sprężonym gazem ziemnym (CNG). Podczas wydarzenia zaprezentowana ponadto będzie po raz pierwszy nowa Arona TGI. Jest to pierwszy na świecie SUV na gaz i czwarty model SEAT-a, który wykorzystuje to hybrydowe, czyste i wydajne paliwo, obniżające emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Wraz z pojawieniem się modelu Arona TGI, SEAT dysponuje obecnie najszerszą gamą pojazdów na gaz ziemny wśród marek europejskich na rynku.

Wreszcie, dla uczczenia 120 lat Salonu Samochodowego w Paryżu, w niedzielę 30 września marka wzięła udział w paradzie na Place de la Concorde prezentując legendarny model SEAT 600.

Ofensywa SUV dociera na paryski Motorshow

Odwiedzający Salon Samochodowy w Paryżu mogą zapoznać się z całą gamą SUV-ów hiszpańskiej marki - modelami Arona, Ateca i nowym Tarraco, którego możliwości będą zaprezentowane na specjalnym stanowisku. Zwiedzający mogą bliżej poznać samochód i doświadczyć spektakularnych wrażeń w interaktywnym pomieszczeniu z odbijającymi dźwięk ścianami, które przenosi ich do centrum „świata” Tarraco. Model ten ma przyciągnąć nowych klientów, wzmocnić wizerunek marki i pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe firmy. Stoisko SEAT-a na Salonie Samochodowym w Paryżu wyposażone jest także w wielkoformatowe ekrany, dzięki czemu odwiedzający mogą indywidualnie konfigurować modele, takie jak Ibiza, Arona, Leon, Ateca lub właśnie Tarraco.

SEAT Tarraco, nowy flagowy model marki

7-osobowy Tarraco zadebiutował jako ostatni model ofensywy SUV.

Tarraco symbolizuje wejście marki do kategorii pojazdów SUV 4x4 z 7 miejscami. Zaprezentowany 18 września w Tarragonie model wskazuje kierunek designu, jaki będzie stosowany w przyszłych pojazdach firmy. Tarraco, lider oferty SUV SEAT-a, wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością, sportowym charakterem i komfortem jazdy, a także innowacyjnymi technologiami. Wszystkie dostępne silniki są wyposażone w wtrysk bezpośredni, turbosprężarkę i technologię Start & Stop, a oferowana moc mieści się w zakresie od 150 do 190 KM.

SEAT Arona TGI, pierwszy SUV na gaz na rynku

Arona jest pierwszym pojazdem w ofercie SUV-ów SEAT-a, który będzie wyposażony w układ napędowy na sprężony gaz ziemny, będący poważną alternatywą dla benzyny i oleju napędowego. Arona TGI została zaprojektowana, opracowana i będzie produkowana w głównym zakładzie SEAT-a w Martorell. Model ten jest kolejnym etapem programu rozwoju pojazdów firmy dzięki zastosowaniu ekologicznego napędu, którego celem i jednocześnie efektem jest redukcja negatywnego wpływu na środowisko. Nowa trzycylindrowa Arona TGI jest wyposażona w 12-zaworowy silnik i sześciobiegową, ręczną skrzynię biegów. Oferuje zasięg 400 km w trybie CNG i 160 km podczas pracy z benzyną.

CUPRA Ateca, narodziny nowej marki

Nowy, sportowy SUV jest zapowiedzią nowej marki CUPRA. Wyróżnia się niezwykłą równowagą między sportową przyjemnością jazdy a komfortem w codziennym użytkowaniu. Obok dynamicznego designu, niepowtarzalnego stylu i osobowości, oferuje on imponującą gamę wyposażenia technologicznego, które stawia go na równi z pojazdami klasy premium. Jest wyposażony w czterocylindrowy silnik 2.0 TSI o mocy 300 KM i siedmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów DSG z podwójnym sprzęgłem.