SEAT Ateca, pierwszy SUV hiszpańskiej marki, znalazł się wśród aut nominowanych do prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez organizację World Car Awards. SEAT Ateca będzie walczył o nagrodę w kategoriach: „World Car of the Year” (Światowy Samochód Roku) oraz „World Car Design of the Year” (Światowy Samochodowy Design Roku). Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2017 w trakcie Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.

Plebiscyt World Car of the Year to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, które swoim zasięgiem obejmuje sześć kontynentów. O wyborze laureatów – najlepszych aut spośród tegorocznych premier – decyduje międzynarodowe grono 73 dziennikarzy motoryzacyjnych (w tym również z Polski).

Uznanie jurorów World Car Awards to zaszczyt dla SEAT-a. Premiera SEAT-a Ateca była wyjątkowym momentem w historii marki i jednocześnie początkiem największej w historii SEAT-a ofensywy produktowej. Wierzymy, że Ateca odmieni segment SUV-ów – to auto kompletne, odpowiadające na wszystkie drogowe wyzwania i zaskakujące technologią – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT.

SEAT Ateca – SUV kompletny

Nowy SEAT-a Ateca za sprawą silników od 1.0 TSI o mocy 115 KM do diesla 2.0 TDI 190 KM wyposażonego w 7-biegową automatyczną skrzynię DSG świetnie radzi sobie zarówno w mieście, jak i na off-roadowych szlakach.

Kierowcy mogą wybrać model Ateca w wersji z napędem na cztery koła oraz serią udogodnień – najlepiej wyposażona wersja XCELLENCE spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. SEAT Ateca oferuje m.in. bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika, system Drive Profile pozwalający na dopasowanie zachowania auta do stylu jazdy, a także wybór oświetlenia wnętrza z szerokiej gamy kolorów.

SEAT Ateca wyposażony został również w szereg systemów wspierających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Są to m.in. Asystent jazdy w korku, Asystent świateł, czy też Asystent pasa ruchu. Dowodem na najwyższy poziom bezpieczeństwa jest maksymalna liczba gwiazdek, którą SUV SEAT-a otrzymał w testach bezpieczeństwa EURO NCAP.

Nominacja w konkursie World Car of the Year to najlepszy dowód na to, że SEAT w swoim nowym samochodzie idealnie połączył dynamikę, design oraz najnowsze technologie.