Nasze silniki benzynowe i wysokoprężne zostały zbudowane zgodnie z najnowszymi trendami, a także wykorzystując najtrwalsze materiały. Dzięki temu spełniają restrykcyjne normy środowiskowe, jednocześnie dostarczając czystej przyjemności z jazdy. Wśród jednostek napędowych montowanych w naszych modelach znajdziesz popularne silniki TSI, TDI i rewolucyjny Ecomotive. Każdy z nich wyróżnia się na tle konkurencji wydajnością i niską emisją CO2.

SEAT Mii

Możesz wybrać jeden z silników 1.0 / 60 KM, 1.0 / 68 KM Ecofuel lub 1.0 / 75 KM. Wszystkie silniki są wzorem wydajności. Co równie ważne, ograniczają one także emisję CO2 odpowiednio do zaledwie 105, 79 i 108 g/km. Możesz też skorzystać z opcji Ecomotive, by zmniejszyć koszty paliwa i obniżyć emisję CO2 do 94 g/km.

SEAT Ibiza  

Ibiza SC i 5D są dostępne z silnikami benzynowymi od 1.0 do 1.4 litra o mocy 150 KM wyposażonymi w skrzynię biegów DSG. A jeśli chodzi o silniki wysokoprężne to są to jednostki napędowe typu Common Rail o pojemności 1.4 litra. Z kolei Ibiza ST oferuje także silnik 1.4 TDI CR o mocy 105 KM i emisji CO2 na poziomie 92 g/km. Nasza gama silników Ecomotive dla Ibizy oferuje zredukowaną emisję CO2 i mniejsze zużycie paliwa bez utraty wyjątkowych dla SEAT-a osiągów. Automatyczna skrzynia biegów DSG zapewnia płynniejszą jazdę, zmianę biegów w ułamku sekundy i brak przerw w przeniesieniu mocy. Każda wersja SEAT-a Ibiza może być dodatkowo wyposażona w funkcję Start/Stop wyłączająca silnik podczas postoju na światłach czy w korku.

SEAT Toledo

SEAT Toledo zapewnia bardzo niską emisję CO2, dostarczając kierowcy niedoścignioną równowagę między osiągami i zużyciem paliwa. Modele z technologią Ecomotive osiągnęły wielki sukces dzięki ich doskonałej aerodynamice i silnikom TSI oraz TDI, a także systemowi Start/Stop, który pozwala skutecznie wykorzystać każdą kroplę paliwa.

SEAT Leon

SEAT Leon dostępny jest z aż 20 wydajnymi jednostkami napędowymi o doskonałych osiągach – wśród nich silnik TDI o mocy 184 KM wykonany w technologii „common rail”. Zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne są przyjazne dla środowiska i spełniają surowe normy emisji EU6. Oczywiście dla tych, którzy chcą jeszcze lepszych osiągów, stworzyliśmy wersję Leon Cupra 2.0 TSI dostarczającą aż 280 KM mocy, która powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających kierowców.

Nowy SEAT Alhambra

Nowy SEAT Alhambra posiada gamę silników TSI oraz TDI, które maksymalnie wykorzystują wtrysk bezpośredni i turbodoładowanie. Są wśród nich silniki TSI, które oferują do 200 KM oraz silniki TDI o mocy 115 KM, 136 KM, 140 KM i 177 KM. Oprócz silników Ecomotive i TSI 2.0 l, większość wersji Alhambry korzysta z systemu odzyskiwania energii hamowania i technologii Start/Stop, które pomagają zmniejszyć zużycie paliwa i utrzymać dynamiczne osiągi. Najlepszą wiadomością jest to, że SEAT Alhambra TDI jest również wyposażony w katalizator SCR (selektywna redukcja katalityczna), dzięki czemu wersja z silnikiem diesla jest jednym z najbardziej ekologicznych vanów na świecie.