ORYGINALNE CZĘŚCI ZAMIENNE

ADBLUE

AdBlue® to nietoksyczny, niepalny, bezwonny i biodegradowalny środek, który pomaga sprawia, że samochody są bardziej wydajne, emitują mniejsz szkodliwych substancji, jak tlenek azotu (NOx).

AdBlue® współpracuje z systemem oczyszczania SCR , czyli z Selektywnym Oczyszczaniem Katalizatora, który przekształca tlenek azotu w mniej szkodliwy azot i wodę. Jest on wytwarzany przez zmieszanie związku zbudowanego z amoniaku z CO2 w dejonizowanej wodzie.

AdBlue® nie miesza się z paliwem – znajduje się w oddzielnym zbiorniku, a następnie jest pompoway do silnika i wtryskiwany do gazów wydechowych. Niektóre wersje modeli mogą wtryskiwać AdBlue®  bezpośrednio do układu wydechowego. Pracując razem z katalizatorem, AdBlue® zamienia 90% NOx w nieszkodliwy azot i wodę. 

Od września 2015 roku wszystkie nowe pojazdy sprzedawane w UE muszą spełniać normę Euro 6 - dlatego nowe samochody z silnikiem diesla wyposażone są w system wtrysku AdBlue®.

Jego zużycie będzie zależeć od stylu jazdy, rodzaju podróży, warunków drogowych i silnika, więc uzupełnianie zbiornika AdBlue® może wymagać dodatkowej uwagi kierowcy.

Kierowca jednak otrzyma ostrzeżenie na wyświetlaczu, gdy poziom płynu będzie niski. Ostrzeżenie pokaże się w trzech przedziałach czasowych: gdy do opróżnienia zostanie 2400 km, 1000 km, a następnie gdy uniemożliwone będzie odpalenie silnika z powodu braku AdBlue® w zbiorniku.

Zalecane się, by zbiornik AdBlue® uzupełniali profesjonaliści. Autoryzowane Punkty SEAT gwarantują posiadanie oryginalnego płynu AdBlue® i zapewniają odpowiednio przeszkolony i wyposażony serwis w tej kwestii. AdBlue® jest częścią Oryginalnych Części SEAT.

Aby dowiedzieć się więcej o AdBlue®, skontaktuj się z dealerem SEAT-a.