NAWIGACJA

Pokażemy Ci krok po kroku, jak pobierać nowe mapy nawigacyjne i importować je do systemu Navi.

Poniższa instrukcja ma zastosowanie do modeli Leon, Ateca, Ibiza, Toledo i Alhambra wyposażonych w systemy nawigacji MIB pierwszej i drugiej generacji, oraz system MIB High drugiej generacji.

Pobierz aktualizację

Warunki wstępne aktualizacji mapy nawigacji:

1. Potrzebna ci karta SD, zawierająca wcześniejsze dane map z twojego systemu nawigacji. Karta SD jest fabrycznie umieszczona w gnieździe SD nr 2.

2. Aby kopiowanie danych przebiegło bezproblemowo, na karcie SD nie należy przechowywać żadnych innych danych poza danymi nawigacji.

3. Jeżeli używasz systemu operacyjnego Windows, będziesz potrzebował programu do rozpakowywania plików, czyli 7-Zip. Można go pobrać ze strony producenta. Jeżeli używasz innego systemu operacyjnego, będziesz potrzebował programu do ekstrakcji plików, który obsługuje format plików .7z.

4. Mapy mogą zajmować ponad 4 GB pamięci, to znaczy, że musisz mieć co najmniej tyle wolnego miejsca na dysku komputera. Aby obsługiwać takie duże pliki, twardy dysk twojego komputera musi być sformatowany w systemie NTFS. Jest to standardowy system używany w nowszych komputerach. Jeżeli masz starszy komputer, sprawdź formatowanie dysku klikając prawym przyciskiem na ikonę twardego dysku w Explorerze i wybierając „Właściwości".

Krok 1

Którą wersję mam zainstalowaną i która wersja jest dostępna w aktualizacji?

1. Możesz sprawdzić obecną wersję danych map w systemie nawigacji Navi, wciskając przycisk „MENU”. Kliknij opcję „Ustawienia” > „Informacje o systemie”.

Krok 2

Zapisz poprzednie mapy. Zalecamy wykonanie kopi zapasowej poprzednich map.

1. W tym celu wyjmij kartę SD z danymi mapy z 2 gniazda systemu nawigacji Navi i włóż ją do gniazda SD w komputerze lub w czytniku kart SD.

2. Utwórz w komputerze folder do przechowywania kopii zapasowej map.

3. Do tego folderu skopiuj wszystkie dane z karty SD.

Krok 3

Pobieranie nowych danych

1. Wejdź na stronę, na której znajdują się najnowsze dane do aktualizacji. Ze względu na duży rozmiar danych (obecnie ponad 4 GB) zalecamy pobieranie ich w kilku partiach. Jednak nie należy rozpoczynać więcej niż trzy pobrania jednocześnie. Najlepiej zrobić to za pomocą menadżera pobierania. Możesz również pobierać dane w jednym pliku. W zależności od prędkości łącza, pobieranie może zająć nawet powyżej ośmiu godzin. Wszystkie pliki są skompresowane w formacie .7z.

2. Pobierz wszystkie pliki nowej wersji i zapisz je w nowym folderze (np. „Aktualizacja mapy”) w swoim komputerze.

Pobierz aktualizację

3. Przesuń blokadę w karcie SD na pozycję „Odblokowany” i włóż kartę do gniazda SD w komputerze lub do zewnętrznego czytnika kart.

4. Usuń wszystkie dane z karty SD lub sformatuj kartę. Procedura zależy od systemu operacyjnego: w Windows przejdź do ikony karty SD, kliknij prawym przyciskiem i wybierz „Formatuj”. W przypadku innych systemów operacyjnych działaj zgodnie z instrukcjami producenta.

5. Otwórz pierwszy plik w folderze w twoim komputerze z pobranymi danymi (rozszerzenie .7z.001).

6. Wypakuj pliki na kartę SD. Pliki muszą być przechowywane bezpośrednio w katalogu głównym na karcie pamięci SD, nie mogą być przechowywane w podkatalogach.

7. Po wypakowaniu usuń kartę SD z komputera lub z czytnika kart. Teraz przesuń blokadę na karcie SD w dół, do pozycji „Zablokowany”.

Krok 4

Importowanie danych do systemu nawigacji.

1. Umieść kartę SD w 2 gnieździe systemu nawigacyjnego Navi.

2. Zaktualizowane mapy nawigacji będą dostępne, jak tylko system rozpozna ponownie wprowadzoną kartę SD.

Uwaga:

Ponieważ karta SD z danymi nawigacyjnymi pozostaje przez cały czas w pojeździe, jest ona narażona na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Aby zagwarantować poprawne funkcjonowanie nawigacji, system Navi akceptuje wyłącznie karty zatwierdzone przez SEAT-a. Jeżeli zgubiłeś lub zniszczyłeś oryginalną kartę, możesz nabyć kartę zastępczą u lokalnego partnera SEAT-a.

Poniższa instrukcja ma zastosowanie do modeli Leon, Ateca, Ibiza, Toledo i Alhambra wyposażonych w systemy nawigacji MIB pierwszej i drugiej generacji, oraz system MIB High drugiej generacji.